E frikshme, krokodilët "pushtojnë" rrugët në Florida pas uraganit “Irma” (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 07:46 12-09-2017 E frikshme, krokodilët

Pas rënies së fuqisë së uraganit “Irma” në Florida të SHBA-së, tani banorët janë duke u përballur me pasojat e tij.

Për shkak të sasisë së madhe të ujërave që ka sjellë ky uragan në qytet, janë shfaqur disa krokodilë duke ecur nëpër rrugët e tij, raportojnë mediat vendase.

 Një gjë tepër e frikshme kjo, pasi rrezikon seriozisht jetën e banorëve të qytetit, teksa nga ana tjetër përballen me dëmet e shumta që ka sjellë ky uragan.

Uragani “Irma” ka shkaktuar tre viktima në Florida dhe 28 në Karaibe duke arritur një shpejtësi prej 200 km/orë.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Provokimet e Koresë së Veriut me raketa nukleare, ja si e ndëshkon OKB
Bie forca e uraganit “Irma”, por Miami ende nën ujë »
Article Logic
Execution time: 0.0097699165344238
array(1) { ["section"]=> string(79) "e-frikshme-krokodilet-pushtojne-rruget-ne-florida-pas-uraganit-irma-video-92031" }