E frikshme, nis programi në SHBA: Si t’i mbijetojmë bombës atomike

Publikuar tek: bota, më 19:23 05-01-2018 E frikshme, nis programi në SHBA: Si t’i mbijetojmë bombës atomike

Qendra e Kontrollit dhe Parandalimit të Sëmundjeve në Shtetet e Bashkuara të Amerikës pritet t’i drejtohet qytetarëve me një program të ri ku u shpjegohet si të përgatiten dhe mbijetojnë pas shpërthimit të një bombe atomike.

Ekspertët e rrezatimit do të shpërndajnë informacion për qytetarët, ku të strehohen gjatë 24 orëve të para, si të shmangin rrezatimin vdekjeprurrës apo si të sigurojnë ushqim të pa kontaminuar.

Por në SHBA është përhapur paniku se ky program trajnimi mund të shkaktojë panik te qytetarët, të cilët mund të mendojnë se lufta atomike është më afër se kurrë.

Në fakt programe të tilla, në SHBA nuk transmetohen që nga koha e Luftës së Ftohtë.

Presidenti amerikan Donald Trump është përfshirë së fundmi në replika, që disa i quajnë të rrezikshme, me diktatorin koreano verior Kim Jong Un.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013520956039429
array(1) { ["section"]=> string(71) "e-frikshme-nis-programi-ne-shba-si-t-i-mbijetojme-bombes-atomike-105552" }