E FRIKSHME/ Orteku 'bën xhiro' mes shtëpive, bllokohet i gjithë fshati (VIDEO)

Publikuar tek: rajon, më 16:48 17-11-2019 E FRIKSHME/ Orteku 'bën xhiro' mes shtëpive, bllokohet i gjithë fshati (VIDEO) Orteku në Itali

Një ortek i madh ka izoluar tërësisht fshatin Val Martelos në Itali ditën e sotme.

Një video e filmuar nga banor i zonës ka shtangur të gjithë publikun në rrjetet sociale, teksa masivi i dëborës rrëshqet dhe mbulon të gjithë fshatin duke kaluar mes banesave.

Raportohet se niveli i dëborës së rënë është 2 m, ndërsa është ndërprerë totalisht energjia elektrike dhe komunikimi telefonik. Shumë forca zjarrfikëse kanë zbarkuar në zonë për të evakuar banorët.

http://www.trentotoday.it/cronaca/valanga-paese-val-martello.html?jwsource=cl

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012705087661743
array(1) { ["section"]=> string(79) "e-frikshme-orteku-ben-xhiro-mes-shtepive-bllokohet-i-gjithe-fshati-video-186207" }