E frikshme, shtëpia e çiftit ndahet në mes vetëm 1 javë pas uraganit Irma (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 16:43 21-09-2017 E frikshme, shtëpia e çiftit ndahet në mes vetëm 1 javë pas uraganit Irma (VIDEO)

Një goditje e vogël në dukje, më vonë u bë shkatërruese për një çift në Florida.

Një gropë e madhe përpara shtëpisë së tyre u hap me shpejtësi të madhe duke rrezikuar jetën e  banorëve të shtëpisë dhe dëmtuar atë  në strukturë. "Ishte një zhurmë tepër e lartë. Dritaret po thyeheshin. Ishte e vështirë të shihje”, tha Ellen Miller, e cila kishte jetuar në shtëpinë Apopka me burrin e saj, Gary, për pesë dekada.

Ata rrëfejnë se gjyshja 69-vjeçare vuri re një goditje të vogël në trotuarin pas shtëpisë. Gjatë një inspektimi më praanë, panë që shtëpia po fundosej dhe stuko e murit po ndahej. "Nuk isha i sigurt se çfarë ishin të gjitha tingujt derisa u ngrita dhe pashë të çara të mëdha në mure”, tha ajo për news 6 Orlando. Në ato momente së bashku me të afërmit janë ëprpjekur të nxjerrin çfarë kanë mundur.

"Të qarat nuk do të bëjnë ndonjë të mirë. Nuk do të sjellë asgjë mbrapa", tha Milleri. Katastrofa erdhi një javë pasi uragani Irma përmbyti vendin me një futunë të frikshme.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qatar Airways, linja e parë ajrore që ofron krevat dopio, por ja sa kushton
Protestuesit lëshojnë 200 bomba që të ndalonin ndihmat për myslimanët »
Article Logic
Execution time: 0.011353015899658
array(1) { ["section"]=> string(84) "e-frikshme-shtepia-e-ciftit-ndahet-ne-mes-vetem-1-jave-pas-uraganit-irma-video-93179" }