E FRIKSHME/ Tërmet i fortë në Turqi, bie minarja e xhamisë

Publikuar tek: bota, më 16:21 08-08-2019 E FRIKSHME/ Tërmet i fortë në Turqi, bie minarja e xhamisë

Një tërmet me magnitudë 6 të shkallës Rihter goditi perëndimin e Turqisë. Nga agjencia e lajmeve vendase raportohet se ka dëme materiale dhe disa persona kanë marrë lëndime të lehta.

Në fshatin Agdan minarja e një xhamie është shembur nga lëkundjet e forta. Qytetarët kanë braktisur të alarmuar banesat dhe janë paralajmëruar të mos kthehen pas.

Këtë periudhë në Shqipëri dhe Greqi kanë rënë një seri tërmetesh, të cilat kanë sjellë panik te popullata.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012311935424805
array(1) { ["section"]=> string(63) "e-frikshme-termet-i-forte-ne-turqi-bie-minarja-e-xhamise-174732" }