E fshehu drogën si lule, arrestohet shqiptari me 350 kg kanabis

Publikuar tek: aktualitet, më 21:29 29-03-2019 E fshehu drogën si lule, arrestohet shqiptari me 350 kg kanabis

Në Maqedoni është kapur me drogë një kamion me targa shqiptare i drejtuar nga një shtetas shqiptar me iniciale F.B 62 vjeç.

Kamioni ishte i ngarkuar me lule, ku të fshehura ishin plot 350 kg kanabis.

Sipas deklaratës së doganave të Maqedonisë së Veriut kamioni tip Vovlo arriti në pikën e kalimit kufitar rreth orës 1.30 të mëngjesit të sotëm.

Ndërkohë, mediat në Maqedoni shkruajnë se kamioni kishte hyrë nga Shqipëria dhe synonte tregun evropian.

62 vjeçari shqiptar është arrestuar nga policia dhe pritet të dalë përpara Prokurorisë Themelore Publike në Kumanovë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020300149917603
array(1) { ["section"]=> string(69) "e-fshehu-drogen-si-lule-arrestohet-shqiptari-me-350-kg-kanabis-158438" }