E gjithë Puerto Rico është pa drita, vendi paralizohet pas defektit të madh

Publikuar tek: bota, më 22:01 21-09-2016 E gjithë Puerto Rico është pa drita, vendi paralizohet pas defektit të madh

Një zjarr në një prej nënstacioneve elektrike më të mëdha të Puerto Ricos, e ka lënë të gjithë ishullin pa drita.

Zjarri i madh është përhapur me shpejtësi duke shkatërruar dy linjat kryesore. Si rrjedhojë i gjithë vendi është paralizuar, trenat kanë ndalur në mes të shinave, pjesa më e madhe e bizneseve janë mbyllur ndërsa spitalet dhe institucione të tjera po mbahen me gjeneratorë.

puertoricoooenshot_1.jpg

Elektriçistët janë aktualisht në pritje të shuarjes së flakëve nga zjarrfikëset për të vijuar më tej me punën për riparimin e linjave.

Scrsdg54g54g5g5jhshot_1.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Nasa zbulon alienët në hënën e Jupiterit”, pritet njoftimi në telekonferencë “Live”
Policia vret një njeri me ngjyrë, shpallet gjendje emergjente në shtetin amerikan »
Article Logic
Execution time: 0.011634111404419
array(1) { ["section"]=> string(80) "e-gjithe-puerto-rico-eshte-pa-drita-vendi-paralizohet-pas-defektit-te-madh-53689" }