E gjithë qeveria në dasmën e djalit të ‘bosit’ të medias shqiptare, ja çfarë u ndalohet në ceremoni

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:02 10-09-2016 E gjithë qeveria në dasmën e djalit të ‘bosit’ të medias shqiptare, ja çfarë u ndalohet në ceremoni

Mbrëmjen e sotme, në Pallatin e Kongreseve në Tiranë do të organizohet ceremonia e dasmës së djalit të Ylli Ndroqit, pronar i televizionit Ora News. Në ceremoni janë ftuar pjesa më e madhe e ministrave, deputetë, drejtues të institucioneve kryesore, gazetarë, njerëz të artit dhe sportit, çka flet për një ceremoni vërtetë luksoze.

Në ftesat me material druri që kanë mbërritur të personat që do të marrin pjesë në ceremoni, ka një kusht sa i përket kodit të veshjes. Dasmorëve nuk u lejohet të veshin kostume dhe fustane me ngjyrë të bardhë dhe të zezë, çdo ngjyrë tjetër është e lejueshme.

Kjo kërkesë me shumë mundësi është bërë për shkak se këto ngjyrja do i mbajnë veshur nusja (fustani i bardhë) dhe dhëndri (kostumi i zi). 

1103f6e7220f7e54eda082e83ce5e86d.jpg

*Redon Ndroqi dhe e fejuara e tij armene

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0094828605651855
array(1) { ["section"]=> string(102) "e-gjithe-qeveria-ne-dasmen-e-djalit-te-bosit-te-medias-shqiptare-ja-cfare-u-ndalohet-ne-ceremoni-52503" }