E gjithë Shqipëria “në dorë” të Senida Mesit, zbuloni arsyen e veçantë

Publikuar tek: politike, më 17:17 11-10-2017 E gjithë Shqipëria “në dorë” të Senida Mesit, zbuloni arsyen e veçantë

Deputetja e Shkodrës, Senida Mesi habiti të gjithë opinionin publik, kur kryeministri Rama e prezantoi si zëvendëskryeministre të kabinetit “Rama 2”.

Por jo vetëm kaq, pasi ditën e sotme, Senida Mesi është “numri një” i shtetit shqiptar.

Kjo gjë vjen vetëm për një arsye mjaft të thjeshtë, pasi Presidenti i vendit, Ilir Meta ndodhet në një vizitë zyrtare në Kosovë. Ndërsa kreu i qeverisë Edi Rama sot ndodhet në Itali për një vizitë zyrtare.

Rrjedhimisht duke qenë se Rama dhe Meta ndodhen jashtë vendit, kompetencat për drejtimin e vendit bien në dorë të zv.kryeministres Senida Mesi.

Më herët në karrierën e saj Mesi kishte punuar në disa institucione financiare dhe si këshilltare bashkiake në qytetin e Shkodrës, por tani ndodhet në majat e pushtetit ekzekutiv.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0124671459198
array(1) { ["section"]=> string(73) "e-gjithe-shqiperia-ne-dore-te-senida-mesit-zbuloni-arsyen-e-vecante-95531" }