E gjithë studio e TV lëviz nga tërmeti, prezantuesi heziton, por më pas largohet i tmerruar (Video)

Publikuar tek: bota, më 18:42 26-10-2015

Një prezantues në një televizion afgan ishte duke transmetuar direkt në momentin kur tërmeti goditi vendin. Ndonëse, fillimisht prezantuesi ka hezituar të largohet nga karrigia e tij, pasi gjendja nisi të bëhej kritike ai largohet me shpejtësi i frikësuar.

Kamerat e televizionit “Ariana Network”, ku edhe gazetari bën pjesë, kanë filmuar momentin se si është ndjerë tërmeti në studio dhe më pas video është shpërndarë në internet.

Një tërmet me magnitutë 7.5 ka goditur Afganistanin, ndërsa lëkundje të fuqishme janë ndjerë  në Pakistan dhe Indi duke shkaktuar të paktën 180 viktima, ndërsa më shumë se 800 persona raportohen të plagosur. 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013305902481079
array(1) { ["section"]=> string(101) "e-gjithe-studio-e-tv-leviz-nga-termeti-prezantuesi-heziton-por-me-pas-largohet-i-tmerruar-video-24010" }