E goditi rrufeja, ja si duket trupi i burrit që i shpëtoi vdekjes

Publikuar tek: bota, më 16:47 14-08-2018 E goditi rrufeja, ja si duket trupi i burrit që i shpëtoi vdekjes Foto ilustruese

Një burrë është goditur nga rrufeja në Mbretërinë e Bashkuar, dhe fatmirësisht ka shpëtuar me lëndime të lehta.

Të goditurit nga rrufeja mund të shkaktojë dëme organesh, amnezi, apo dhe vdekje, por disa të mbijetuar me fat arrijnë të shpëtojnë nga goditjet vetëm me disa shenja unike që mbulojnë lëkurën e tyre, si rasti i burrit nga Londra.

Pasi u godit nga rryma elektrike, në krahët e burrit u shfaqën disa shenja në formën e gjetheve të fierit.

Në shumicën e rasteve, shenjat nuk janë të përhershme dhe madje mund të zhduken vetëm për disa ditë, përveç rasteve kur goditjet rezultojnë fatale.

sei_25213642-1c69-e1534170409646.jpgsei_25214077-32f7.jpgsei_25214443-1bc5-e1534170371358.jpgsei_25214170-9679.jpg

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013456106185913
array(1) { ["section"]=> string(71) "e-goditi-rrufeja-ja-si-duket-trupi-i-burrit-qe-i-shpetoi-vdekjes-131101" }