E goditi vinçi në kantierin e ndërtimit, vdes në vend i riu tek Uji i Ftohtë në Vlorë

Publikuar tek: aktualitet, më 16:56 30-05-2020 E goditi vinçi në kantierin e ndërtimit, vdes në vend i riu tek Uji i Ftohtë në Vlorë Pamje nga vendngjarja

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur pak më parë në zonën e quajtur kalaja, tek uji i ftohtë në qytetin e Vlorës.

Mësohet se një i ri është goditur nga skrepi, në vendin e punës dhe si pasojë, ai ka gjetur vdekjen. Sakaq, bëhet me se trupi i pajetë ndodhet ende në vendngjarje dhe identiteti i tij nuk është bërë ende i ditur.

5.jpg

Ndërkohë grupi hetimor ka mbërritur në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e plotë të shkaqeve.

Njoftimi i policisë

Vlorë/Ingormacion paraprak

Rreth orës 16:20, në lagjen "Ujë i Ftohtë" Vlorë, pranë Kalasë, një mjet vinç duke kryer punime pastrime territori në këtë zonë, ka aksidentuar një shtetas ende të paindentifikuar, i cili si pasojë ka ndërruar jetë në vend.

Policia ka shoqëruar drejtuesin e mjetit, shtetasin B.Ç., 29 vjeç, banues në Librazhd, i cili po merret në pyetje në lidhje me ngjarjen. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po kryejnë hetimet e mëtejshme për sqarimin e rrethanave.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0085301399230957
array(1) { ["section"]=> string(67) "e-goditi-skrepi-ne-kantierin-e-ndertimit-vdes-i-riu-ne-vlore-208426" }