E imagjinoni dot mbulesën e femrave muslimane të dizenjuar nga Nike? Shikoni trendin e ri (FOTO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:24 08-03-2017 E imagjinoni dot mbulesën e femrave muslimane të dizenjuar nga Nike? Shikoni trendin e ri (FOTO)

Kompania e veshjeve sportive ‘Nike’ ka nisur dizenjimin e një linje për atletet femra muslimane.  

Atletet femra e përfshira në procesin e projektimit janë paraqitur edhe në fotografitë e fushatës, duke përfshirë edhe Manal Rostom.

Në faqen e saj në Instagram, Manal ka thënë: "Nuk është e lehtë të jesh një sportiste në këtë rajon, duke qenë një vajzë me aq shumë presion, kufizime dhe konfuzion, ndonjëherë ju doni të ishit diku vetëm larg këtyre gjërave”.

Ajo shpreson se një bmulesë e tillë e krijuar nga Nike ndoshta do të normalizojë praninë e femrave muslimane në sport.

Linja është në proces pune dhe pritet të dalë në shitje vitin e ardhshëm. 

 

_95026835_0b05c326-6cc5-4e2d-a60a-ce1bf2c920b2.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023072004318237
array(1) { ["section"]=> string(99) "e-imagjinoni-dot-mbulesen-e-femrave-muslimane-te-dizenjuar-nga-nike-shikoni-trendin-e-ri-foto-71201" }