E JASHTËZAKONSHME/ Kosova heroike strehon 20 mijë shqiptarë brenda 3 ditëve (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:45 29-11-2019 E JASHTËZAKONSHME/ Kosova heroike strehon 20 mijë shqiptarë brenda 3 ditëve (FOTO) Pamje e një banese të shkatërruar nga tërmeti 6.4 i shkallës Rihter

Këngëtari i njohur Capital-T njofton se janë strehuar në të gjithë Kosovën 20 mijë qytetarë nga Shqipëria si pasojë e rënies së vazhdueshme të tërmeteve prej 3 ditësh.

Nëpërmjet ‘Instagram’-it këngëtari i suksesshëm bën me dije se falë angazhimit të përbashkët janë strehuar në ish-kampin ushtarak të KFOR-it më shumë se 800 persona, ndërsa në të gjithë Kosovën janë strehuar deri tani gati 20 mijë shqiptarë nga Shqipëria 3 ditë pas tërmetit shkatërrimtar 6.4 të shkallës Rihter, i cili shkaktoi vdekjen e 50 personave dhe dëme të mëdha materiale, etj.

Mesazhi i Capital T-së:

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020729064941406
array(1) { ["section"]=> string(86) "e-jashtezakonshme-kosova-heroike-strehon-20-mije-shqiptare-brenda-3-diteve-foto-187811" }