E ka shitur apo jo makinën? Ja përgjigjia e ministrit Tahiri nxitimthi

Publikuar tek: politike, më 11:33 23-09-2015 E ka shitur apo jo makinën? Ja përgjigjia e ministrit Tahiri nxitimthi

“Inspektorati i Lartë i Deklarimit dhe Kontrollit të Pasurive”! Kjo është përgjigjia që dha nxitimthi duke dalë nëpër shkallë nga Konferenca për Shtyp, ministri Tahiri .

I pyetur nga gazetari Spartak Koka për dokumentin e makinës, ministri i Brendshëm tha: “Shkoni te Ministria e Drejtësisë dhe shikoni. ILDKP e thotë. Ligji thotë, nëse ILDKP e kërkon, ai dokument që shitet mund të gjendet”.

Opozita ka akuzuar ministrin se ka gënjyer dhe se nuk e ka shitur makinën. Për këtë PD publikoi ditën e djeshme edhe policën e sigurimit të automjetit që pretendohet se i përket ministrit Tahiri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02091383934021
array(1) { ["section"]=> string(75) "e-ka-shitur-apo-jo-makinen-ja-pergjigjia-e-ministrit-tahiri-nxitimthi-21463" }