“E kam bërë “, Patozi zbardh mesazhet me Ramën. Zbulon edhe se ka menduar mirë për ministren Gjermeni

Publikuar tek: politike, më 08:35 06-12-2015

Deputeti demokrat Astrit Patozi përballë Turjan Hyskës ka pranuar se ka shkëmbyer mesazhe me kryeministrin Rama.

“E kam bërë tha ai” duke zbuluar se e ka uruar për djalin vetëm e vetëm se shefi i qeverisë e ka uruar më parë për ditëlindjen e tij. Në të kundërt, Patozi tha se nuk do e kishte bërë.

“Është një kortezi njerëzore. Më ka uruar në mos gaboj para një viti a para dy vitesh në ditëlindjen time në telefon, unë e kisha jubilare, pastaj atij i lindi djali dhe unë i ktheva reston kaq”.

Hyskaj:Do e kishit uruar po mos ju kishte shkruar?

Patozi: Nuk e besoj. Është më shumë për meritë të tij sesa për meritën time.

Sa i takon pyetjes nëse ka menduar mirë për ndonjë nga të qeverisë, Patozi tha:

“Në rast se ky është mëkat unë e kam bërë, përshembull ministrja Eglantina Gjermeni kam menduar mirë për të. Nuk e di pse por më është dukur më normalja e asaj qeverie”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0099961757659912
array(1) { ["section"]=> string(102) "e-kam-bere-patozi-zbardh-mesazhet-me-ramen-zbulon-edhe-se-ka-menduar-mire-per-ministren-gjermeni-27062" }