“E kam kuptuar atë që po komplotohet fshehurazi ndaj meje”, kryeministri jep dorëheqjen i frikësuar për jetën

Publikuar tek: bota, më 19:54 05-11-2017 “E kam kuptuar atë që po komplotohet fshehurazi ndaj meje”, kryeministri jep dorëheqjen i frikësuar për jetën

I frikësuar për jetën e tij, kryeministri libanez, Saad al-Hariri ka dhënë sot dorëheqjen.

Një një transmetim televiziv në Arabinë Saudite, kryeministri kritikoi ashpër Iranin dhe theksoi se ndihej i rrezikuar.

Saad al-Hariri  ka akuzuar Iranin për mbjelljen e “frikës dhe shkatërrimit” në disa vende, duke përfshirë edhe Libanin.

Ndërkohë, babai i kryeministrit libanez Rafik al-Hariri, u vra në vitin 2005.

 “Ne jetojmë në një klimë të ngjashme me atmosferën që mbizotëronte para vrasjes së dëshmorit Rafik al-Hariri Unë e kam kuptuar atë që po komplotohet fshehurazi ndaj meje”.,” është shprehur Saad al-Hariri.

4096.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Paradise Papers’, dalin miliona dokumente, zbulohen paratë e fshehura në parajsa fiskale
Masakër në SHBA, sulm me armë në Kishë, dyshohet për 24 të vrarë »
Article Logic
Execution time: 0.011321067810059
array(1) { ["section"]=> string(112) "e-kam-kuptuar-ate-qe-po-komplotohet-fshehurazi-ndaj-meje-kryeministri-jep-doreheqjen-i-frikesuar-per-jeten-98457" }