“E kanë përdhunuar Tiranën dhe po e bëjnë sërish”

Publikuar tek: aktualitet, më 17:46 30-05-2015 “E kanë përdhunuar Tiranën dhe po e bëjnë sërish”

“E kanë përdhunuar Tiranën dhe po e bëjnë sërish, madje këtë herë as nuk do jetë më. Sot po e flakin atë me heshtje, sepse të gjithë janë mëkatarë. Edhe heshtja është krim, të mos reagosh është krim, të kesh në Tiranë vetëm ca pemë anës trotuarit është justifikim kundër ndotjes me gjoja ndërtimin e lulishteve prej betoni. Duhet ta shpëtojmë atë Liqen, ndryshe në Tiranë nuk do të ketë më as ecje”.

Kështu shprehen qytetarët protestues të "Ndal ndërtimeve te Parku i Liqenit"  të vendosur për ta kthyer Tiranën në qytetin që duan. Kujtojmë që para pak ditësh Gjykata Administrative e Apelit vendosi pezullimin e ndërtimeve te Liqeni, kauzë për të cilën qytetarët po protestojnë  prej muajsh.

“Mos e bëj heshtjen tënde ëmbëlsi sistemesh” është një tjetër gjetje shkruar në pankartën e protestuesve.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Drejtori i policisë, Çako takohet me homologun grek: Policia ka një gjuhë dhe një shtetësi, ligjin
Prangosen 4 persona të shpallur në kërkim, dy prej tyre për llogari të Kosovës »
Article Logic
Execution time: 0.013674974441528
array(1) { ["section"]=> string(53) "e-kane-perdhunuar-tiranen-dhe-po-e-bejne-serish-12302" }