E kemi dëgjuar në çdo diskotekë, bashkëpunimi i suksesshëm i Ardian BUJUPIT rezulton PLAGJIATURË (VIDEO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:08 22-04-2019 E kemi dëgjuar në çdo diskotekë, bashkëpunimi i suksesshëm i Ardian BUJUPIT rezulton PLAGJIATURË (VIDEO)

Ardian Bujupi është një ndër këngëtarët më të suksseshëm të muzikës pop në Shqipëri.

AI është dalluar që në fillimet e karrierës në Gjermani, ku  spikati nga shumë të rinj.

Bujupi herë pas here realizon bashkëpunime të cilat janë mirëpritur nga publiku, si kënga me Xhensilën.

Mirëpo, është vënë re se një nga duetet e Ardianit është plagjiaturë.

Kënga 'Guns & Roses' në bashkëpunim me këngëtaren iraniane Helly Luv rezulton që është  e njëjtë me këngën 'Lartise'  të kënduar nga këngëtarët e njohur Mafiosa dhe Caroliina.

Kujtojmë që Ardiani këngën e ka publikuar me videoklip në 18 dhjetor 2018, ndërkohë artistët latinë e kanë lançuar në 21 shkurt të vitit 2018.

Nuk dihet nëse kjo është një plagjiaturë e kryer nga Bujupi apo këngëtarët kanë arritur ndonjë marrëveshje me njërin-tjetrin për këngën.

 

 

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.094121932983398
array(1) { ["section"]=> string(108) "e-kemi-degjuar-ne-cdo-diskoteke-bashkepunimi-i-suksesshem-i-ardian-bujupit-rezulton-plagjiature-video-161416" }