E kërkonin në qiell dhe e gjejnë në tokë, kthehet në Tiranë 'Lasgushi' i 'Air Albania'

Publikuar tek: aktualitet, më 17:35 12-02-2019 E kërkonin në qiell dhe e gjejnë në tokë, kthehet në Tiranë 'Lasgushi' i 'Air Albania'

Fillimisht kompania e fluturimeve 'Air Albania' u cilësua si një sukses i madh i qeverisë që do të ulte çmimet dhe cilësinë për shqiptarët, por vetëm para pak kohësh u raportua se është zhdukur pa lënë gjurmë.

Në mediat ndërkombëtare u raportua se edhe avionin e vetëm të kësaj kompanie, të pagëzuar 'Lasgushi' e ka marrë sërish Turqia.

Por vetëm para pak minutash 'Air Albania' është ulur në Tiranë, siç shihet edhe nga fotoja e siguruar nga Newsbomb.al.

Nuk dihet nëse 'Lasgushi' është rikthyer në Shqipëri si pasojë e presionit publik, apo ishte duke u pajisur me dokumentacionin përkatës, siç deklaroi edhe kryeministri Edi Rama disa ditë më parë.

gsdfh.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0046558380126953
array(1) { ["section"]=> string(88) "e-kerkonin-ne-qiell-dhe-e-gjejne-ne-toke-kthehet-ne-tirane-lasgushi-i-air-albania-152521" }