E konfirmon Manastirliu: Një foshnje 2 muajshe e infektuar me koronavirus, e shtruar në spital bashkë me të ëmën

Publikuar tek: aktualitet, më 21:45 02-07-2020 E konfirmon Manastirliu: Një foshnje 2 muajshe e infektuar me koronavirus, e shtruar në spital bashkë me të ëmën Ogerta Manastirliu

Ditën e sotme burime për mediat bënë me dije se një foshnje 2 muajshe është infektuar me koronavirus dhe është dërguar bashkë me të ëmën në spitalin infektiv.

Lajmin e ka konfirmuar sot në mbrëmje në një intervistë me Blendi Fevziun, ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu.

“Kemi një rast të një fëmije 2 muajsh që është shtruar në spitalin pediatrik në shërbimin e infektivit bashkë me të ëmën e vet. I ka dhënë pasojë Covidi, është rasti i parë që ne kemi një fëmijë të shtruar në spitalin infektiv që kërkon trajtim mjekësor së bashku me nënën e tij.”, tha ministrja.

Lexo edhe: ALARMANTE/ Foshnja 1 muajsh e gjysmë infektohet me koronavirus, dërgohet tek Infektivi: Rasti i parë në Shqipëri (Si u prek nga Covid-19)

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010334014892578
array(1) { ["section"]=> string(117) "e-konfirmon-manastirliu-nje-foshnje-2-muajshe-e-infektuar-me-koronavirus-e-shtruar-ne-spital-bashke-me-te-emen-212625" }