E KONFIRMUAR/ ‘Arena Kombëtare’ ndryshon planet, vendoset stadiumi ku do të presim Islandën (FOTO)

Publikuar tek: sport, më 13:10 19-08-2019 E KONFIRMUAR/ ‘Arena Kombëtare’ ndryshon planet, vendoset stadiumi ku do të presim Islandën (FOTO) ''Arena Kombëtare''

Përballja me Islandën në 10 shtator për kualifikueset e EURO 2020-ës nuk do të luhet në ‘’Arenën Kombëtare’’ në kryeqytet, por te ‘’Elbasan Arena’’. Lajmi konfirmohet nga faqja zyrtare e UEFA-s për kalendarin e takimeve sfidave kualifikuese të kampionatit të ardhshëm europian.

Pavarësisht, këmbënguljes së kryeministrit Rama se ‘’Arena Kombëtare’’ do të përurohet së shpejti, duket se duhet ende kohë për t’i dhënë dorën e fundit punimeve në stadiumin më të ri të kryeqytetit.

Fillimisht, skuadra jonë e drejtuar nga italiani Edi Reja do të përballet me kampionët e botës në Fuqi Francën në 7 shtator në Paris dhe 3 ditë më vonë do të kthehet në atdhe për të pritur nordikët.

Deri tani, kuqezinjtë kanë zhvilluar 4 takime me bilanc 2 fitore dhe dy humbje.

elbasan-arena.jpg


uefa.PNG

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 6 gola dhe përmbysje, PARTIZANI fiton Superkupën dhe sulmuesin e munguar ndaj Kukësit
Lajm i keq për Juventus, Maurizio Sarri diagnostifikohet me pneumoni »
Article Logic
Execution time: 0.013745069503784
array(1) { ["section"]=> string(99) "e-konfirmuar-arena-kombetare-ndryshon-planet-vendoset-stadiumi-ku-do-te-presim-islanden-foto-175787" }