E lanë jashtë PS-së dhe zgjedhjeve, Ditmir Bushati ‘karshillëk’ nga Danimarka

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:50 09-09-2020 E lanë jashtë PS-së dhe zgjedhjeve, Ditmir Bushati ‘karshillëk’ nga Danimarka Bushati ne Danimarke

Ditmir Bushati ishte deri dje një nga figurat më të rëndësishme në PS në qarkun e Shkodrës, mirëpo ky qark tanimë është nën drejtimin politik të Ilir Beqajt.

Ky ishte vendimi i kryeministrit Rama i cili la kështu automatikisht jashtë fushatëz zgjedhore ish-ministrin i cili që pas shkarkimit nga posti, shtoi dozat e kritikave ndaj qeverisë.

Teksa këto ditë, gjithë PS-ja është nëpër mbledhje e organizime me Ramën, Bushati ndodhet në Danimarkë.

Është vetë ai që ndan fotot e një restoranti, me pronarët që mesa duket janë shqiptarë të Maqedonisë.

“Me punë e këmbëngulje, shumë bashkëatdhetar janë histori suksesi kudo në botë. E tillë është edhe historia e familjes Xheladini nga Tetova, të cilët drejtojnë një sipërmarrje të suksesshme në Helsingor Danimarkë”, shkruan Bushati.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 40 ditë në luftë me Covid-in në spital, i moshuari shkodran shkon pranë familjes
»
Article Logic
Execution time: 0.013545989990234
array(1) { ["section"]=> string(81) "e-lane-jashte-ps-se-dhe-zgjedhjeve-ditmir-bushati-karshillek-nga-danimarka-219803" }