“E lehtë të investosh në Shqipëri?” Ambasada e SHBA SHUPLAKË qeverisë: Ky biznesmen amerikan do thoshte JO (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 17:22 14-11-2019 “E lehtë të investosh në Shqipëri?” Ambasada e SHBA SHUPLAKË qeverisë: Ky biznesmen amerikan do thoshte JO (VIDEO)

"A është e lehtë të bësh biznes dhe të investosh në Shqipëri? Ky biznesmen amerikan, për fat të keq, do të thoshte “jo”, kjo është deklarata e fortë e Ambasadës Amerikane në Tiranë.

Ambasada e SHBA ka shpërndarë në rrjetet sociale një pjesë nga emisioni “31 minuta” ku flitet për dhunimin në vendin tonë të biznesmenit amerikano-libanez Faadi Mitri, i cili planifikonte të ndërtonte një kompleks multi milionësh në Gjirin e Lalzit. Emisioni gjithashtu përmend edhe veprimet korruptive të gruas së gjyqtarit Gjin Gjoni që nxorri jashtë loje nga gara për ambientet e dyqaneve Duty Free në aeroportin e Rinasit një kompani amerikane.

Më poshtë postimi i plotë:

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024314165115356
array(1) { ["section"]=> string(115) "e-lehte-te-investosh-ne-shqiperi-ambasada-e-shba-shuplake-qeverise-ky-biznesmen-amerikan-do-thoshte-jo-video-185896" }