E marta nis me diell por priten reshje në mesditë, ja si do të jenë temperaturat sot

Publikuar tek: aktualitet, më 07:18 02-06-2020 E marta nis me diell por priten reshje në mesditë, ja si do të jenë temperaturat sot Ilustruese

Dita e sotme do të karakterizohet nga mot me diell në mëngjes, por pas mesdite priten reshje të dobëta shiu në të gjithë vendin.

Sipas Institutit të Gjeoshkencave, energjisë, Ujit dhe Mjedisit, temperaturat maksimale pritet të shënohen në vendet e ulëta 24°C, ndërsa ato minimale në vendet malore 5°C.

TEMPERATURAT

Temperaturat minimale dhe maksimale të ajrit pritet të arrijnë:

në bregdet: 12 / 22°C

në vendet e ulëta: 10 / 24°C

në vendet malore: 5 / 18 °C

ERA

Era pritet të fryjë e lehtë deri mesatare.

101560073_1697752783711894_1692120748442779648_o.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097270011901855
array(1) { ["section"]=> string(90) "e-marta-nis-me-diell-por-priten-reshje-ne-mesdite-ja-si-do-te-jene-temperaturat-sot-208704" }