E marta nis me varnësira, reshje shiu priten në gjithë vendin

Publikuar tek: aktualitet, më 07:44 14-07-2020 E marta nis me varnësira, reshje shiu priten në gjithë vendin

Dita e martë do të ketë mot me alternime kthjellimesh dhe vranësira në zhvillim.

Sipas Shërbimit Meterologjik, në mesditë vranësirat do të pasohen nga reshje shiu të karakterit lokal përgjatë relieveve malore në jug e juglindje të vendit. Lokalisht reshje në formën e shtrëngatave.

Era do të jetë nga kuadrati i veriut me 1-10m/s.

Temperaturat parashikohen:

zonat malore 13°C deri në 28°C

zonat e ulëta 18°C deri në 34°C

zonat bregdetare 16°C deri në 33°C

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097420215606689
array(1) { ["section"]=> string(67) "e-marta-nis-me-varnesira-reshje-shiu-priten-ne-gjithe-vendin-213765" }