E mbani mend vogëlushin nga Nigeri jeta e të cilit ndryshoi sa hap e mbyll sytë, ja si duket sot

Publikuar tek: bota, më 19:09 23-09-2016 E mbani mend vogëlushin nga Nigeri jeta e të cilit ndryshoi sa hap e mbyll sytë, ja si duket sot

Ky është vogëlushi nga Nigeria u gjet në gjendje tepër të rëndë, gati duke vdekur.  Anja Ringgren Loven u kujdes për të duke e ushqyer dhe mjekuar atë. 

Fotografia ishte bërë 2 vjet më parë kur Loven e gjeti atë pasi kishte kaluar tetë muaj duke jetuar në kushte ekstreme.

Pasi mori vogëlushin ajo e ushqeu, e mbështolli me batanije dhe e dërgoi në spital. Vogëlushit i vunë emrin “Hope” që do të thotë “shpresë”.

Anja grumbulloi një milionë dollarë nga donacionet përreth botës. Loven është themeluese e një fondacioni për zhvillimin dhe edukimin e fëmijëve afrikanë, të cilën e krijoi pas rastit me këtë vogëlush.

Hope është duke u kënaqur me të vërtetë me jetën e tij tani dhe 35 vëllezërit dhe motrat e tij të reja të cilët që të gjithë kujdesen për të, luajnë me të, mësojnë me të dhe sigurohen se ai është mirë dhe po merr dashurinë e nevojshme.

ju2.jpeg

ju3.jpegju1.jpeg

ju-4.jpeg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011500835418701
array(1) { ["section"]=> string(101) "e-mbani-mend-vogelushin-nga-nigeri-jeta-e-te-cilit-ndryshoi-sa-hap-e-mbyll-syte-ja-si-duket-sot-53914" }