E mistershme, piloti bie nga helikopteri gjatë shfaqjes ajrore dhe zhdukdet

Publikuar tek: bota, më 19:38 04-09-2017 E mistershme, piloti bie nga helikopteri gjatë shfaqjes ajrore dhe zhdukdet

Kërkimet vazhdojnë ende që pasi një pilot ra nga një helikopter ushtarak gjatë një shfaqjeje ajrore në Belgjikë.

Megjithëse tre persona me parashutë kishin kërcyer nga helikopteri Agusta A-109 në Amay pranë Liezit, piloti i helikopterit nuk kishte një parashutë.

Bashkëpiloti kishte ndihmuar tre të tjerët që të hidheshin nga disa qindra metra, ndërsa më pas pa selinë e pilotit të zbrazët dhe derën e tij të hapur, sipas raporteve.

Ai pastaj mori kontrollin e avionit dhe e ndaloi diku. Forca Ajroretë Belgjikës konfirmuan se kishte ndodhur një aksident, ndaj kanë nisur kërkime për të gjetur pilotin.

Ende nuk ka asnjë ide se pse piloti ra.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shokuese: Gruaja lind në rrugë, e merr fëmijën në krahë dhe largohet e qetë (Video)
U sulmua me acid pabesisht teksa festonte ditëlindjen, 21 vjeçarja merr guximin të tregojë fytyrën »
Article Logic
Execution time: 0.011202096939087
array(1) { ["section"]=> string(80) "e-mistershme-piloti-bie-nga-helikopteri-gjate-shfaqjes-ajrore-dhe-zhdukdet-91158" }