E mitura e abuzuar nga mësuesi: Më lini të qetë, refuzon trajtimin psikologjik

Publikuar tek: aktualitet, më 07:26 07-06-2015 E mitura e abuzuar nga mësuesi: Më lini të qetë, refuzon trajtimin psikologjik Mësuesi, Demir Hoxha

E mitura e abuzuar seksualisht nga mësuesi i saj refuzon  trajtimin psikologjik. Ajo u ka kërkuar familjarëve që  për momentin të rrijë në shtëpi sëbashku me ta dhe të mos ketë kontakte me të tjerët. Familjarët kanë lajmëruar edhe psikologen duke i shprehur këtë dëshirë të 11 vjeçares duke thënë se në momentin kur ajo do të jetë e gatshme për të biseduar do ta kontaktojnë vetë, shkruan gazeta “Shqip”.

Burime raportojnë se 11-vjeçarja ndihet e lodhur nga ngjarja dhe nga intensiteti i dëshmive të dhëna së fundmi. Ata rrëfejnë se kishin vërejtur që mësuesi rrinte shumë me 11-vjeçaren, por se askush nuk kishte dyshuar se mund të ndodhte diçka e tillë.

Gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest me burg” për mësuesin 62 -vjeçar Demir Hoxha.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Goditi burrin në hundë dhe sy, dënohet gruaja
Skandali i rimbursimeve, Hysni Roçi: Unë i mora 500 mijë euro, emrat e tjerë i përdora pa dijeninë e vetë personave »
Article Logic
Execution time: 0.013200998306274
array(1) { ["section"]=> string(82) "e-mitura-e-abuzuar-nga-mesuesi-me-lini-te-qete-refuzon-trajtimin-psikologjik-12876" }