E moshuara me COVID, kreu i Urgjencës Skënder Brataj niset vetë drejt banesës, Rama krenar: 7 vjet më parë ishim me rrangalle (VIDEO)

Publikuar tek: politike, më 13:27 29-11-2020 E moshuara me COVID, kreu i Urgjencës Skënder Brataj niset vetë drejt banesës, Rama krenar: 7 vjet më parë ishim me rrangalle (VIDEO) Kreu i Urgjencës, Skënder Brataj gjatë një dite pune

Kryeministri Edi Rama poston pamjet nga një prej urgjencave të shumta që thirren në Shërbimin Kombëtar të Urgjencës Kombëtare.

Në video shafaqet vetë kreu i Urgjencës, Skënder Brataj, i cili niset me ambulancë për t’i asistuar një gruaje të moshuar në banesë. Rama thotë se krahasuar me 7 vite më parë “Urgjenca është sot një shembëlltyrë e simotrave në Europë”.

“…dhe vetëm ta mendosh se çfarë do të kishte hequr ky popull, sikur largqoftë Armiku i Padukshëm të na kishte gjetur me autoambulancat rrangalle e me linjat fikse të telefonave të zinj të kohës së qepës, që ishin të vetmet mjete të urgjencës deri 7 vjet më parë, të rrëqethet mishi!

RESPEKT për ekipin fantastik të Urgjencës Kombëtare që në këtë kohë të mallkuar i gjendet pranë popullit 24 orë papushim dhe ka shpëtuar mijëra jetë, nën trysninë e dyfishtë të ofensivës së virusit vrastar e të baltës lehëse të atyre që luftojnë kundër nesh, teksa ne luftojmë me mish e me shpirt me Armikun e Padukshë”, shkruan Rama. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « VENDIMI i qeverisë/ Emigrantët janë të DETYRUAR të deklarojnë adresën, ndryshe nuk VOTOJNË dhe NUK mund të marrin shërbime nga shteti shqiptar
Busti i Skënderbeut në Prizren, reagon Kreshnik Spahiu: Kanë ëndërruar që të jetë më i gjatë se Rama, po heroizmi nuk buron nga gjatësia o popull! »
Article Logic
Execution time: 0.011507987976074
array(1) { ["section"]=> string(135) "e-moshuara-me-covid-kreu-i-urgjences-skender-brataj-niset-vete-drejt-baneses-rama-krenar-7-vjet-me-pare-ishim-me-rrangalle-video-229529" }