E mrekullueshme, “Baresha” e Pagarushes në tingujt e violinës (Video)

Publikuar tek: kulture-art, më 16:40 05-06-2016 E mrekullueshme, “Baresha” e Pagarushes në tingujt e violinës (Video)

Studiuesi Përplarim Kabo ka sjellë një copëz të mrekullueshme muzikore nga violinist virtuoz Shkëlzen Doli.

Fragmenti muzikor i përket “Bareshës” nga këngëtarja e famshme Nexhmije Pagarusha. Shkëlzen Doli mbledh bashkë këto tinguj kryesisht të muzikës popullore shqiptare dhe i interpreton me skrupolozitet, ndjeshmëri dhe punë të madhe nga pas. Koncerti është mbajtur në TOB së bashku me Ansamblin Popullor.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.03577995300293
array(1) { ["section"]=> string(70) "e-mrekullueshme-baresha-e-pagarushes-ne-tingujt-e-violines-video-42522" }