E ndërtuar nga sheiku që do bëjë 2000 shtëpi në Durrës, kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi për Ditën e Flamurit (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:57 28-11-2020 E ndërtuar nga sheiku që do bëjë 2000 shtëpi në Durrës, kulla më e lartë në botë vishet kuq e zi për Ditën e Flamurit (VIDEO)

Në 28 Ditën e Flamurit nëntor nuk kanë munguar urimet e shumta nga aktorë të ndryshëm politikë jo vetëm shqiptarë, por edhe nga vendet e tjera europiane dhe me tej.

Mbrëmjen e sotme kulla më e lartë në Dubai, Burj Khalifa është veshur kuq e zi duke i uruar kështu shqiptarëve festat kombëtare.

Video është publikuar në faqen zyrtare të Burj Khalifa ku shkruhet ‘ndizet Bujr Khalifa me flamurin shqiptar në festën e tyre kombëtare’.

Burj Khalifa është ndërtesa më e lartë në Dubai dhe një ndër më të lartat në botë. Ajo ka një gjatësi prej 828 metrash. Ndërtesa ka 163 kate, nga të cilat 9 hotele.

Kujtojmë që dy ditë më parë kryeministri Edi Rama udhëtoi në Abu Dabi, ku deklaroi se investitori i njohur, Mohamed Ali Alabbar i cili ka ndërtuar dhe godinën Bujr Khalifa ka marrë përsipër ndërtimin e 2000 apartamenteve në Durrës, duke nisur nga zona e Spitallës.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Frika e pacientëve për t’u kuruar në spitale Covid, Agaj: Ngurova, por u përballa me shërbimin e tyre. Politikanët që kanë vjellë vrerë s’do e meritojnë kujdesin e bluzave të bardha
Punonjësi i prokurorisë godet kabinën elektrike dhe 'lë Lezhën pa drita', i dehur dhe në gjendje të rëndë dërgohet me urgjencë në spital (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.01059103012085
array(1) { ["section"]=> string(130) "e-ndertuar-nga-sheiku-qe-do-bej-2-mije-shtepi-ne-durres-kulla-me-e-larte-ne-bote-vishet-kuq-e-zi-per-diten-e-flamurit-video-229460" }