E njihni partnerin e Andresës? Historia e dashurisë së italianit jurist dhe balerinës braziliane është ndër më të veçantat që keni dëgjuar

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 08:55 11-04-2017 E njihni partnerin e Andresës? Historia e dashurisë së italianit jurist dhe balerinës braziliane është ndër më të veçantat që keni dëgjuar

Andresa e “E Diela Shqiptare” është ndër bukuroshet më të dashura dhe popullore të ekranit shqiptar. Jemi mësuar ta shohim çdo të djelë në ekran, por e dini se përse Andresa ka ardhur në Shqipëri dhe çfarë e mbajti në shtetin tonë?

E në fakt ka qenë dashuria mbi të gjitha. Është pikërisht partneri i saj italian, Miro, me profesion jurist që i rrëmbeu zemrën Andresës.

Mësohet se Mirko është jurist dhe përfaqëson në Shqipëri një firmë italiane në çështjet juridike.

Historia e tyre e dashurisë është një ndër më të veçantat që keni dëgjuar deri tani. Andresa dhe Mirko janë takuar në aeroport në Romë teksa udhëtonin të dy drejt Shqipërisë. Andresa balerinë asokohe synonte të merrte pjesë në një audicion në Shqipëri për të punuar gjatë një sezoni, ndërsa Mirko i rikthehej punës së tij prej juristi.

Shkëndijat e dashurisë së tyre shpërthyen që në shikimin e parë, ndërsa ai udhëtim i bëri të kuptojnë që ishin bërë për njëri-­tjetrin.

Dhe që pas asaj dite dy të rinjtë jetojnë në Shqipëri duke iu përkushtuar dhe karrierës së tyre gjithashtu.

 

 an.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.022150993347168
array(1) { ["section"]=> string(143) "e-njihni-partnerin-e-andreses-historia-e-dashurise-se-italianit-jurist-dhe-balerines-braziliane-eshte-nder-me-te-vecantat-qe-keni-degjuar-74777" }