E njofton Kryemadhi, këngëtari i njohur largohet përfundimisht nga Shqipëria, ja arsyeja

Publikuar tek: fcb-bomb, më 19:58 24-01-2018 E njofton Kryemadhi, këngëtari i njohur largohet përfundimisht nga Shqipëria, ja arsyeja

Këngëtari Klajdi Musabelliu përveçse se është i njohur për këngët e tij, mbahet mend edhe për sulmin që bëri kryeministri Rama kundrejt tij personalisht.

Por duket se këngëtari nuk do të jetojë më në Shqipëri dhe ka vendosur ta lërë përfundimisht vendin.

Lajmin e ka njoftuar kryetarja e LSI, Monika Kryemadhi gjatë një takimi me strukturat e partisë së saj.

“Më njoftoi një ditë Klajdi Musabelliu, që besoj se ju të gjithë e njihi. Më mori në telefon dhe m% tha Monika dua të të takoj në datë 31, se unë do iki të shpërngulem përgjithmonë nga ky vend. Klajdi ishte një djalë që ishte arsimiuar siç duhej, por i vetmi gabim që ai kishte bërë në jetën e tij, ishte se kishte bindje politike me LSI. Për këtë arsye kryeministri Rama e largoi nga puna vetëm se ai nuk ishte me Partinë Socialiste”,- tha Monika Kryemadhi. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009335994720459
array(1) { ["section"]=> string(93) "e-njofton-kryemadhi-kengetari-i-njohur-largohet-perfundimisht-nga-shqiperia-ja-arsyeja-107788" }