E pabesueshme, bamirësia për të shpëtuar Greqinë, mblidhen 1 milion euro në 24 orë

Publikuar tek: bota, më 18:43 01-07-2015 E pabesueshme, bamirësia për të shpëtuar Greqinë, mblidhen 1 milion euro në 24 orë

Ideja e 29 vjeçarit londonez për të mbledhur fondet në internet prej 1.6 miliardë euro, aq sa i nevojiten Greqisë për të paguar FMN-në, duket se po funksionon - vetëm se shumë ngadalë.

Ndoshta ky është rekordi i mbledhjes së shumës më të madhe të parave në vetëm 24 orë (1 milion euro), nëpërmjet bamirësisë në internet, aq sa ditën e djeshme faqja “indiegogo” është rrëzuar për shkak të klikimeve të shumta.

Mëgjithatë, në krahasim me vlerën e madhe të parave dhe kohën prej 1 jave për tu mbledhur, me këto ritme për tu arritur shuma e nevoshjme që do t’i duhet Greqisë për të paguar FMN-në, do të duheshin vite të tëra.

Deri tani janë mbledhur rreth 1,000,000 euro por nevojiten edhe 1,599,000,000 euro të tjera.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013820886611938
array(1) { ["section"]=> string(86) "e-pabesueshme-bamiresia-per-te-shpetuar-greqine-mblidhen-1-milion-euro-ne-24-ore-15110" }