E pabesueshme ç’kanë bërë mbrëmë banorët e Zharrzës

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:24 23-02-2017 E pabesueshme ç’kanë bërë mbrëmë banorët e Zharrzës

Banorët e Zharrëzës kanë bërë diçka të pabesueshme mbrëmë vonë. Ata janë nisur drejt Tiranës dhe kanë bërë kilometra në këmbë për të protestuar kundër qeverisë Rama.

Banorët e Zharrësit prej javësh janë në grevë urie dhe protestojnë ndaj Bankers Petroleum, aktiviteti i së cilës ka shkatërruar banesat dhe uji nuk mund të pihet.

Neësbomb.al mësoi se qytetarët kanë bërë 50 kilometra në këmbë, ndërsa pritet që gjatë ditës së sotme të protestojnë para kryeministrisë, por siç kanë deklaruar, pa iu bashkuar protestës së PD-së.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035952091217041
array(1) { ["section"]=> string(57) "e-pabesueshme-c-kane-bere-mbreme-banoret-e-zharrzes-69649" }