E pabesueshme çfarë ndodh në Jalë, makina mijëra euroshe pushtojnë fshatin e vogël

Publikuar tek: foto-e-dites, më 06:30 06-08-2016 E pabesueshme çfarë ndodh në Jalë, makina mijëra euroshe pushtojnë fshatin e vogël

Nëse gjatë verës zgjidhni fshatin e Jalës për të kaluar pushimet, atëherë do të ndiheni sikur po qëndroni në Monte Karlo. E njohur për bukuritë dhe pastërtinë e detit, Jala prej vitesh është kthyer në destinacionin më të preferuar nga të rinjtë, por jo të gjithë shqiptarët mund t’i përballojnë pushimet atje.

Çdo fundjavë me dhjetra makina të markave si ''Ferrari'', ''Lamborghini'', ''Range Rover'', ''Benz'', ''BMW'', ''Audi'' apo ''Rolls Royce'', çmimet e të cilave kanë shumë zero nga pas, pushtojnë fshatin e vogël në jug të Shqipërisë. Shumë prej këtyre makinave kanë targa të huaja, por në 99% të rasteve zotërohen nga shqiptarë të Shqipërisë dhe Kosovës. Një paradë luksi dhe jo e zakontë për vende të varfra siç është ky i yni.  

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthim pranë godinës së Kuvendit në Kosovë, sulm me predhë antitank
Peshëngritsja shqiptare nuk lejohet të parakalojë në ceremoninë e Lojrave Olimpike »
Article Logic
Execution time: 0.012952089309692
array(1) { ["section"]=> string(87) "e-pabesueshme-cfare-ndodh-ne-jale-makina-mijera-euroshe-pushtojne-fshatin-e-vogel-48926" }