E pabesueshme, fotoja e kësaj foshnje po bënë xhiron e botës, arsyeja do t’ju shokojë

Publikuar tek: bota, më 14:27 05-05-2017 E pabesueshme, fotoja e kësaj foshnje po bënë xhiron e botës, arsyeja do t’ju shokojë

Ka plotë mënyra për të parandaluar shtatzaninë e padëshiruar. Por ndonjëherë gjërat nuk shkojnë ashtu siç duhet.

E njëjta gjë i ka ndodhur dhe Lucy Hellein, nga Teksas, SHBA e cila zbuloi se ajo ishte shtatzënë në dhjetor pavarësisht se ishte pajisur me implant katër muaj më pare.

Fotoja që ajo ka postuar në rrjetin social u bë virale, duke marrë më shumë se 70.000 mijë shpërndarje në internet.

Pas lindjes cezariane mjekët kërkuan për paisjen “Mirena” dhe e gjetën atë të mbërthyer pas placentës dhe hoqën një nga tubat e saj Fallopian.

"Ndonëse nuk ishte planifikuar, familja ime dhe unë ndihemi tepër të bekuar",-thotë Lucy.

Mirena është një pajisje e vogël plastike që implikohet në mitër nga një mjek dhe infermiere dhe liron hormonet në trup.Ajo e bënë të vështirë për spermatozoidin të arrijë dhe të fekondojë një vezë.

18336780_125781221306377_1889640873_n.png

 

18302270_125781501306349_1897104474_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012944936752319
array(1) { ["section"]=> string(89) "e-pabesueshme-fotoja-e-kesaj-foshnje-po-bene-xhiron-e-botes-arsyeja-do-t-ju-shokoje-77590" }