E PABESUESHME/ Gjendet koka e një ujku që ka jetuar para 40 mijë vitesh

Publikuar tek: bota, më 19:13 13-06-2019 E PABESUESHME/ Gjendet koka e një ujku që ka jetuar para 40 mijë vitesh

Shkencëtarët në Rusi kanë zbuluar një kokë, e cila thuhet se i përket një ujku që ka jetuar para më shumë se 40 mijë viteve në tokë.

Sipas Daily Mail, koka u zbulua nga një qytetar i cili gërmonte në kopshtin e tij. Sipas shkencëtarëve i përket racës së ujkut të bardhë, i cili ka jetuar në tokë para 40 mijë vitesh dhe u shfaros nga toka nga kushte që ende nuk janë të qarta.

Është hera e parë që zbulohet një kokë e tillë e cila ka lartë edhe lëkurën. Kjo ka ndodhur pasi temperaturat e ulëta në pjesën e Rusisë e kanë mbrojtur lëkurën pa u prishur.

Ky mund të jetë një zbulim i madh për të zbuluar se si Ujku i Bardhë jetonte dhe për ccfarë arsye ai u zhduk.

62262945_693990907698203_7768266258323079168_n.png

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018950939178467
array(1) { ["section"]=> string(77) "e-pabesueshme-gjendet-koka-e-nje-ujku-qe-ka-jetuar-para-40-mije-vitesh-168114" }