E pabesueshme, ISIS tashmë përdor "pula vetëvrasëse"

Publikuar tek: bota, më 16:38 20-07-2015 E pabesueshme, ISIS tashmë përdor

Xhihadistët inovativë të Shtetit Islamik kanë filluar të përdorin për shpërthimet e tyre, pulat kamikaze të komanduara me telefon.

Anëtarë të Shtetit Islamik kanë shpërndarë të rrjetet sociale fotografi ku duken pulat, në trupin e të cilave janë lidhur sasi eksplozivi që aktivizohen me telefon celular. Sipas raportimeve, këto pula janë përdorur në disa shpërthime në Falluxha. “Pulat vetëvrasëse” u japin avantazhin xhihadistëve të qëndrojnë në largësi nga vendi i shpërthimit dhe të mos diktohen.

Por specialistët antiterror amerikan nuk e kanë konfirmuar përdorimin e pulave nga xhihadistët.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013012170791626
array(1) { ["section"]=> string(55) "e-pabesueshme-isis-tashme-perdor-pula-vetevrasese-16611" }