E pabesueshme ku lulëzon kanabisi, zbulohet parcela e rrallë me vlerë 1 milion sterlina (FOTO)

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 16:04 24-02-2017 E pabesueshme ku lulëzon kanabisi, zbulohet parcela e rrallë me vlerë 1 milion sterlina (FOTO)

Zbulohet një parcel e rrallë ku kultivohet bima narkotike kanabis sativa.

Në një bunker nëntokësor bërthamor, të ndërtuar në vitet 1980 në Wiltshire, në perëndim të Anglisë, policia zbuloi mijëra rrënjë kanabisi.

Sipas policisë, bimët kapnin vlerën e 1 milion stërlinash. Bunkeri u zbulua në rrugë operative, ndërsa deri tani janë arrestuar gjashtë persona, tre brenda ambienteve të bunkerit dhe tre jashtë, që mendohet së ishin rojet dhe kultivuesit e kanabisit. 

kan_1.jpg

 

kanab_2.jpg

 

kana_3.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0296950340271
array(1) { ["section"]=> string(97) "e-pabesueshme-ku-lulezon-kanabisi-zbulohet-parcela-e-rralle-me-vlere-1-milion-sterlina-foto-69831" }