E pabesueshme, mjeshtri i Kung Fu-së zvogëlohet dhe vesh trikon e një 2-vjeçari (Video)

Publikuar tek: bota, më 15:44 18-10-2016 E pabesueshme, mjeshtri i Kung Fu-së zvogëlohet dhe vesh trikon e një 2-vjeçari (Video)

Wang Baohe, një nga mjeshtrat e pakët të Kung Fu-së në Kinë, performon me metodën e zvogëlimit të trupit, duke e lejuar atë të veshë trikon e një fëmije të vogël.

Praktika e tkurrjes së trupit është tepër e vështirë pasi kërkon dislokimin e kockave të trupit. Ajo është një traditë e Kung Fu-së në Provincën Hebei në Veri të Kinës dhe mjeshtri Baohe përpiqet ta mbajë atë gjallë.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010883092880249
array(1) { ["section"]=> string(90) "e-pabesueshme-mjeshtri-i-kung-fu-se-zvogelohet-dhe-vesh-trikon-e-nje-2-vjecari-video-56605" }