E pabesueshme por e vërtetë! Pas ndeshjes, arbitrin e harrojnë brenda në stadium (Ç’bëri për të dalë)

Publikuar tek: sport, më 16:38 28-02-2019 E pabesueshme por e vërtetë! Pas ndeshjes, arbitrin e harrojnë brenda në stadium (Ç’bëri për të dalë)

Episodi që ndodhi në fundjavën e fundit në kategorinë e dytë e kategorisë Italiane të Venecias është e pabesueshme, por e vërtetë.

Sic tha arbirti i futbollit, ai u harrua brenda në stadium.

Pasi Torreglia fitoi në shtëpi kundër Shën Pjetrit 2-0, drejtuesit e stadiumit mbyllën portat dhe fikën dritat duke harruar arbitrin Erik Celnikasy brenda dhe duke e detyruar atë të hidhej mbi gardh për të dalë nga fusha e lojës në stadiumin 'Delle Rose' në Leonardo da Vinçi në Torreglia. Për fatin e tij të mirë stadiumi s’ka lartësi të madhe.

Sipas deklarimeve të para ishte një harresë e thjeshtë dhe jo një gjest i qëllimshëm.

 

unnamed-U46050597285085PDE-U46070891231929Zm-140x180@CorriereVeneto-Web-Veneto.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018970012664795
array(1) { ["section"]=> string(104) "e-pabesueshme-por-e-vertete-pas-ndeshjes-arbitrin-e-harrojne-brenda-ne-stadium-c-beri-per-te-dale-154614" }