E pabesueshme, "ringjallet" Skënderbeu, merr mushkën dhe niset përmes Krujës

Publikuar tek: fcb-bomb, më 10:19 23-04-2017 E pabesueshme,

Figura e Skënderbeut është një ndër më të dëgjuarat dhe heroiket për çdo shqiptar. Ai është figura më e çmuar që kemi e që na bën të ndihemi krenar. 

Ndërsa pasditen e sotme në Krujë, një sozi e Skënderbeut, ka bërë parakalimin në qytetin e Krujës, Krujës  qytetit të bekuar”, siç i adresohej poeti kombëtar Naim Frashëri në veprën “Historia e Skënderbeut”.

Një qytetar ka sjellë pamje në JOQ shprehet mhajt i habitur për “guximin” e Skëndërbeut modern, i cili ka hypur sipër kalit dhe kalon mes përmes Krujës.

“Qytetari me fizionomi si të heroit kombëtar, Skënderbeu, ka parakaluar me mushkë nëpërmjet pazarit të Krujës  dhe të shumtë ishin ata që për një moment nuk u besuan syve dhe nxorën celularët të filmonin paradën”,- shkruan qytetari.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091569423675537
array(1) { ["section"]=> string(77) "e-pabesueshme-ringjallet-skenderbeu-mer-mushken-dhe-niset-permes-krujes-76124" }