E pabesueshme, shikoni ç’është në gjendje të bëjë ky gjeni i vogël përmetar, është vetëm 5 vjeç

Publikuar tek: aktualitet, më 12:32 31-03-2017

E pazakontë dhe në kufijtë e të pabesueshmes kjo çfarë është në gjendje të bëjë ky vogëlush nga Përmeti.

Është vetëm 5 vjeç por ka aftësi të jashtëzakonshme për të kryer veprime matematikore të një shkalle vështirësie shumë të lartë.

Arbri është padyshim më i avancuar se bashkëmoshatarët e tij dhe pritet që Ministria e Arsimit ta kalojë në klasat e larta më shpejt se bashkëmoshatarët, përmes një testi inteligjence. Ndiqni video-kronikën e TVSH!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ALARMANTE: Largohet nga Shtëpia e Fëmijës në Tiranë 12-vjeçari
Haberet e Mitros: Nuk ka kartë krediti për pensionistët?! »
Article Logic
Execution time: 0.011023044586182
array(1) { ["section"]=> string(99) "e-pabesueshme-shikoni-c-eshte-ne-gjendje-te-beje-ky-gjeni-i-vogel-permetar-eshte-vetem-5-vjec-73700" }