E PABESUESHME/ Shikoni çfarë kanë gjetur brenda tenxheres me gjellë policët e burgjeve (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:29 19-01-2019 E PABESUESHME/ Shikoni çfarë kanë gjetur brenda tenxheres me gjellë policët e burgjeve (VIDEO)

Mënyrat me të cilat tentohet të futen në burgje sende te ndaluara, po sofistikohen përditë e më shumë. Ditët e fundit në Burgun e Lezhës, policia e burgjeve ka kapur një tenxhere në të cilën ishin fshehur 3 celularë dhe aksesorët përkatës.

Tenxherja ishte e mbushur me gjellë dhe poshtë kishte një fund të dyfishtë. Punonjësit e policisë së burgjeve i kanë bërë një kontroll të imtësishëm, dhe kanë mundur të zbulojnë celularët e fshehur, megjithëse fundi i dyfishtë ishtë maskuar shumë mirë. Materialet e çështjes i kanë kaluar prokurorisë së rrethit për të vijuar hetimin e kësaj çështjeje dhe zbulin e autorëve të saj.

Ky nuk është rasti i parë, kur sendet e ndaluara si celularë apo drogë synohet të futen në burgje me mënyra të sofistikuara. Pak muaj më parë në burgun e Lezhës policia kapi një top futbolli të fryrë, që u hodh nga jashtë rrethimit të burgut dhe që në brendësi kishte 3 celularë.

Burime nga Drejtoria e Përgjithshme e Burgjeve bëjnë të ditur se vetëm gjatë muajit janar 2019 policia e burgjeve ka mundur të kapë 15 celularë, që tentonin të futeshin, apo ishin futur në burgje.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rama mesazh ngushëllues për vdekjen e Kozma Larës: Shkroi vepra të vyera muzikore
Të dënuar për VRASJE, Interpol Tirana ekstradon 2 të rinj »
Article Logic
Execution time: 0.011563062667847
array(1) { ["section"]=> string(98) "e-pabesueshme-shikoni-cfare-kane-gjetur-brenda-tenxheres-me-gjelle-policet-e-burgjeve-video-149445" }