E PABESUESHME/ Vritet me atentat mafioz futbollisti i huaj, qëllohet në kryeqytetin europian

Publikuar tek: bota, më 15:29 19-09-2019 E PABESUESHME/ Vritet me atentat mafioz futbollisti i huaj, qëllohet në kryeqytetin europian Skena e krimit ku u vra lojtari Kelvin Maynard

Një futbollist holandez u ekzekutua në makinën e tij sipas stilit mafioz mbrëmjen e djeshme në Amsterdam.

Mëngjesin e sotëm, policia holandeze e identifikoi kufomën si Kelvin Maynard, 32 vjeç. Ai tentoi t’i shpëtonte atentatit, por nuk u ka mbijetuar dot plagëve.

Vrasja e tij ndodhi në të njëjtën ditë me atentatin ndaj një avokati në Holandë, i cili po hetonte lidhjet e krimit të organizuar holandez, por policia i ka ndarë të dyja këto vrasje nga njëra-tjetra.

Maynard kishte luajtur për 13 vite në Holandë dhe Angli.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.00876784324646
array(1) { ["section"]=> string(97) "e-pabesueshme-vritet-me-atentat-mafioz-futbollisti-i-huaj-qellohet-ne-kryeqytetin-europian-179035" }