E PADËGJUAR në Tepelenë/ E MOSHUARA me probleme mendore ikën nga SHTËPIA, Policia e gjen me DRON një ditë më vonë (Pamje nga ajri)

Publikuar tek: aktualitet, më 17:07 25-12-2019 E PADËGJUAR në Tepelenë/ E MOSHUARA me probleme mendore ikën nga SHTËPIA, Policia e gjen me DRON një ditë më vonë (Pamje nga ajri) E moshuara e lokalizuar me dron ne Hundkuq te Tepelenws

Një ngjarje e padëgjaur deri tani është regjistruar në fshatin Hundkuq të Gjirokastrës.

Policia e Shtetit bën me dije se pasditen e djeshme shtetasja V.F., 74 vjeçe, banuese në Tepelenë, është larguar nga banesa e vajzës së saj në fshatin Hundkuq dhe nuk ka njoftuar. Të alarmuar, të afërmit e 74 vjeçares kanë kërkuar ndihmën e policisë për ta gjetur, e cila me të marrë njoftim kanë nisur kërkimet në terren duke përdorur dronin.

Një ditë më pas, e moshuara është lokalizuar me dron në mes të pyllit të fshtatit Hundkuq, buzë një kanali.

Metoda speciale e kërkimit me dron e Policisë së Gjirokastrës ka rezultuar mjaft efektive, dhe e moshuara është gjetur në gjendje të mirë shëndetësore, edhe pse një ditë më pas. Familjarët e shtetases V.F, kanë falënderuar efektivat e Policisë për angazhimin dhe gjetjen e nënës së tyre.

80062229_2620755041544184_8736753092621500416_n.jpg80055860_2620755084877513_6614242497604354048_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjykata pushoi çështjen ndaj Spartak Brahos, reagon Agron Tufa: Mos t’i rrejë mendja, nuk do më fshihen dot!
Gjendet i vdekur në banesë 47 vjeçari, dyshohet se është vetëvrarë (DETAJE) »
Article Logic
Execution time: 0.010545969009399
array(1) { ["section"]=> string(133) "e-padegjuar-ne-tepelene-e-moshuara-me-probleme-mendore-iken-nga-shtepia-policia-e-gjen-me-dron-nje-dite-me-vone-pamje-nga-ajri-190351" }