E pandalshme Luiza Gega, del e treta në Paris dhe thyen rekordin kombëtar

Publikuar tek: sport, më 07:54 11-02-2017 E pandalshme Luiza Gega, del e treta në Paris dhe thyen rekordin kombëtar

Atletja shqiptare, Luiza Gega ka marrë pjesë në garën ndërkombëtare të Parisit dhe ka korrur një tjetër sukses duke zërë vendin e tretë.

Gega është ndër sportistet më premtuese e vendit tonë. Atletja mori pjesë në garën e 3 mijë metrave për salla të mbyllura, duke arritur të dalë e tretë.

Gega arriti të thyente përsëri rekordin kombëtar me kohën 8 minuta e 52 sekonda.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021411180496216
array(1) { ["section"]=> string(78) "e-pandalshme-luiza-gega-del-e-treta-ne-paris-dhe-thyen-rekordin-kombetar-68407" }