E paparë ndonjëherë, Ermonela Jaho drejpërdrejt në 35 shtete të botës dhe në mbi 1500 kinema

Publikuar tek: kulture-art, më 23:21 03-03-2017 E paparë ndonjëherë, Ermonela Jaho drejpërdrejt në 35 shtete të botës dhe në mbi 1500 kinema

E paparë ndonjëherë, Ermonela Jaho drejpërdrejt në 35 shtete të botës dhe në mbi 1500 kinema.

Ka qenë vetë sopranoja e cila ka lajmëruar se shfaqja e datës 30 mars do të transmetohet direkt nga Opera në mbi 1500 teatro, gjë e cila s'ka ndodhur ndonjëherë më parë.

Bëhet fjalë për “Madamma Butterfly”, një operë magjike ku Ermonela luan rolin Cio-cio-san, në Operën Mbretërore të Londrës.

Libretoja e operës mban vulën e Puçinit ndërsa krahas shqiptares vjen Marcelo Puente, nën dirigjimin e Antonio Pappanos.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.015545845031738
array(1) { ["section"]=> string(97) "e-papare-ndonjehere-ermonela-jaho-drejperdrejt-ne-35-shtete-te-botes-dhe-ne-mbi-1500-kinema-70702" }